تبلیغات
لوله پلی اتیلن - داستان موفقیت دو برادر ( آدیداس و پوما)

هرتسوگن آوراخ (Herzogenaurach ) شهری کوچک است با ۲۴ هزار نفر جمعیت در نزدیکی نورنبرگ واقع در جنوب آلمان. اما تاریخ دو کنسرن بزرگ لوازم ورزشی جهان یعنی آدیداس و پوما در این شهر نوشته شده است. تاریخی که نتیجه جدال بین دو برادر است: برادران داسلر.


 
آغاز داستان آدیداس و پوما


هرچند سنت کفاشی در شهر هرتسوگن آوراخ دیرینه بود، اما آدولف داسلر ملقب به آدی نخست به نانوایی روی آورد، وی بعد از اندک زمانی، در سال ۱۹۲۰ میلادی در گوشه‌ای از آشپزخانه مادر شروع به کفاشی کرد و سه سال بعد رودلف برادر کوچکتر نیز به او می پیوست و این دو با هم کارگاه کفاشی را بنیان گذاردند. آدیداس و پوماذکاوت، استعداد و پشتکار این دو برادر به گونه ای بود که کارگاه کفاشی کوچک آنها بزودی به کارخانه ای تبدیل شد و تولید کفش های ورزشی برادران داسلر در سال ۱۹۳۰ به ده هزار و پانصد جفت کفش دو و میدانی و ۱۸ هزار و پانصد جفت کفش فوتبال رسید. شش سال بعد تمامی ورزشکاران آلمانی در المپیک برلین با کفش برادران داسلر وارد میدان شدند.
آدی داسلر که خود نیز ورزشکار بود برای تولید کفش های ورزشی یک فلسفه بنیادین داشت و آن اینکه کفش باید متناسب با پای ورزشکار و رشته ورزشی او ساخته شده باشد. او برای به تحقق رساندن این ایده نخست همکاران خود را به میادین ورزشی می فرستاد تا رشته ورزشی را مورد تحقیق و بررسی قرار دهند. هاینریش شوگلر که سالها برای داسلر کار کرده است در این زمینه می‌گوید:« او اول ما را به زمین ورزش می فرستاد، برایش تحقیق در آن رشته ورزشی خیلی مهم بود. نوع حرکت، نحوه فشار پا و قرار گرفتن بر زمین، حال می خواهد پرتاب نیزه، شمشیر بازی و یا تنیس باشد. قبل از هر کاری باید نخست در مورد آن رشته ورزشی تحقیق می شد»

متن کامل را از اینجا دانلود نمائید.


آخرین پست ها